Menu:

- Ja kaķis un suns pēkšņi kļūst draugi, šī viņu draudzība nav nekas cits kā kopīga savienība pret pavāru. /S.Cveigs/

 

Jantra ir ģeometrisks attēls jeb Dieva grafiskais simbols. Jantra ir palīgierīce, kas darbojas, ja lieto arī mantru. Jantras elementi strukturizē enerģētisko lauku.

Līgas jantras:

arrow Labklājībai
arrow Karmiskās informācijas dzēšanai
arrow Maiguma un grācijas (partnerattiecību veidošanai)
arrow Uzņēmības un entuziasma stimulēšanai
arrow Depresijas novēršanai
arrow Panākumiem un veiksmei
 

Pēc iepazīšanās ar aprakstiem, jantru var aplūkot lielākā formātā, uzklikšķinot uz attēla.

 

Saistītie materiāli:

arrow CIGUN
arrow Mandalas
arrow Meditācija

 

ill titleJantras

Piedēklis ‘tra’ Sanskritā nozīmē “instruments”. Jantra ir dievišķā ģeometriskais attēls, Dieva grafiskais simbols. Mantra ir vibrācija, kas atbilst Dieva vai Dievietes būtībai. Jantra ir palīgierīce, kas bez mantras nedarbojas. Dievības prānas (dzīvības spēka) piesaukšana, atkārtojot mantru, ir nepieciešama strādājot ar jantrām. Mantra ir pati dievība un Jantra ir dievības ķermenis, krāsas un līnijas, kas atbilst specifiskajai dievībai. Jantru vietā, ja jums meditācijā nepieciešami vizuāli stimuli, var izmantot dievības attēlu vai statueti. Attēli un dievību skulptūriņas, sauktas ’murti’ ir daudz lielākas un rupjākas formas, savukārt jantras ir izsmalcinātākas formas.

Jantras var būt uzzīmētas vai iegravētas dažnedažādākajos materiālos. Astoņas klasiskās Tantriskās virsmas ir zelts, sudrabs, varš, kristāls, bērzs, kauls, āda (kas ietver arī visus papīra veidus) un Višnu akmens (šalagrama). Vienkāršākās jantras dēvē par čakrām. Parasti tie ir vienkārši ģeometriski attēli, kas tiek zīmēti uz zemes. Tā, lūk, lai efektīvāk strādātu ar mantrām, izmantojiet meditācijā jantras, lai savienotos ar dievību.

Šrī-jantra(Šrī-Vidja): Šī ir pati pazīstamākā un varenākā no jantrām. Jau no seniem laikiem jantra - jogas sekotāji tai ir veltījuši savu meditāciju, sasniedzot augstākos apziņas stāvokļus. Tāpat šai jantrai ir veltīti daudz zinātnisku traktātu, tā vienmēr ir bijusi daudzu ievērojamu mistiķu pašrealizācijas objekts.

Šrī -jantra ir kosmiskās izspausmes simbols un tā evolūcijas shēma. Tā ir ļoti efektīga, kā meditācijas objekts, kā arī, ļoti enerģētiski spēcīga jantra. Tā sastāv no deviņiem trīsstūriem no kuriem četri ir ar smaili uz augšu vērsti un simbolizē Šivu (Kosmiskā apziņa, vīrišķais sākums), pārējie trīsstūri ir uz leju vērsti un atspoguļo Šakti (radošais spēks, sievišķais sākums) principu. Šie trīsstūri simbolizē arī citas kosmiskās izpausmes un realitātes, kā mahabhuti, tanmatras un karma indriji.